بررسی تجهیزات اداری و مالی ( پرفراژ چک , پرینتر حرارتی و بارکد , کشو پول , تست اسکناس )

دستگاه فراخوان گارسون
تجهیزات و دستگاه های فراخوان گارسون و مشتری
دسامبر 14, 2016
تجهیز صرافی آپادانا به دستگاه نوبت دهی باربد
می 10, 2017

به طور کلی قصد داریم تا شما را با انواع دستگاه ها و تجهیزات اداری و مالی آشنا کنیم دستگاه پرفراژ چک , پرینتر حرارتی , لیبل پرینتر و بارکدخوان, کشو و صندوق پول , دستگاه تست اسکناس و پول شمار  و …. جزء تجهیزاتی هستند که وجود آنها به تناسب نیاز ادارات مختلفی ضروری میباشد .

دستگاه پرفراژ چک

 پرفراژ چک بابت حفظ  امنیت و جلوگیری از جعل چک مورد استفاده قرار میگیرد .

پرفراژ چک ها به صورت دستی و برقی میباشند تفاوت اینها در تعداد کاراکترهای است که دستگاه پشتیبانی میکند . پرفراژ چک ها قابلیت اتصال به کامپیوتر را هم دارند این باعث بالا رفتن سرعت و دقت نیز میشود بیشترین مصرف را بانکها دارند .

لیبل پرینتر , پرینتر بارکد , چاپگر برچسب

دستگاه لیبل پرینتر دستگاهی است که از ان برای چاپ بارکد،یا نوشته یا هر علامتی بر روی لیبل های پشت چسب دار استفاده می شود که این لیبل ها را بروی اجناس چسبانده که سبب شناسایی محصول و به دنبال آن ردیابی انواع محصول میشود.

دستگاه لیبل پرینتر با عنوان هایی مانند چاپگر بارکد، بارکد زن و بارکد پرینتر نام برده می شود. لیبل پرینتر در دو دسته چاپگر صنعتی و بارکد پرینتر رومیزی نقسیم می گردند.

چاپگرهای صنعتی Industrial Barcode Printer : به علت داشتن سرعت بسیار بالا و کیفیت چاپ عای که  دارند بهترین و مناسب ترین گزینه برای انتخاب کاخانه جات و کارگاه ها می باشد زیرا توانایی چاپ در حجم خیلی زیاد در روز رو هم دارامی باشند.

بارکد پرینتر Desktop Barcode Printer بر خلاف چاپگرهای صنعتی، این چاپگر های رومیزی توانایی چاپ لیبل در روز کمتر از 3000 عدد می باشد، اما کیفیت چاپ آن بالا است و برای اداره جات و مکان های کوچک مانند تولیدی ها گزینه اقتصادی می باشد.

کشو و صندوق پول فروشگاهی

کشو پول وسیله ای است قسمت بندی شده برای نگه داری با امنیت و مرتب پول و وجه های نقدی، که جایگاه پول با ارزش هاس مختلف را دارا می باشد. کشو پول ها با کابل به فیش پرینتر وصل می شود و در دوحالت مختلف باز می شود؛ 1: دستی، 2: اتوماتیک (وابسته به فیش پرینتر) به این معنا که هر موقع که فاکتور صادر شد کشو پول بصورت خودکار باز می شود. بعضی از آنها دارای صدا یا زنگ می باشد به این صورت که وقتی کشو پول باز می شود زنگی به صدا در می آید که به اصطلاح به آن Bell  گفته می شود. کشو پولهایی که دارای ریلهای آهنی و گیره های اهنی هستند کیفیت و استحکام و مقاومت بیشتر و بهتری دارند.

چاپگر و پرینتر حرارتی

چاپ بر روی کاغذ از ابتدای به کارگیری کامپیوترها در دهه ی 40 میلادی همواره یکی از مناسب ترین روش های دریافت خروجی از سیستم های کامپیوتری بوده است. در سالهای ابتدایی و قبل از ابداع پرینترهای حرارتی، استفاده از چاپگرهای سوزنی مرسوم بودند که اینگونه چاپگرها بسیار کند بوده و سر و صدای زیادی تولید می کردند. تا چندین سال پرینترهای سوزنی تنها انتخاب برای چاپ بر روی کاغذ بودند. اما کم کم سر و کلۀ پرینترهای جوهرافشان و لیزری نیز پیدا شد تا عملیات چاپ بر روی کاغذ با سهولت و سرعت بالاتری انجام پذیرد. امروزه در کنار انواع پرینترهای موجود در بازار، پرینترهای حرارتی جایگاه خود را در کاربردهای متنوع پیدا کرده اند. این پرینترها با توجه به سرعت چاپ بسیار بالا و هزینۀ نگهداری بسیار پایینی که دارند توانسته اند روز به روز بیشتر و بیشتر در صنف هایی مانند فست فود ها، بیمارستان ها، سینما ها، رستوران ها و بسیاری از مشاغل دیگر جای خود را باز کنند.

دستگاه تست اسکناس

دستگاه تست اسکناس یا تست پول از دو تا لامپ به همراه  بدنه تشکیل شده است. تست اسکناس راهی برای تست انواع پول،  اسکناس، دلار و تراول های  تقلبی میباشد . این دستگاه راحت ترین وسیله برای تشخیص اسکناس های جعلی است . دستگاه تست اسکناس در  صنف های مختلف – مراکز تجاری –  بانکها – صرافی ها و … مورد استفاده قرار میگیرد .